בלוג


הבריטים קבעו: אינטרנט חשוב יותר ממים זורמים

08/08/2013 אין תגובות | מאת אריה ארנר

מה קורה לבריטים

בידיעות אחרונות התפרסמה בעבר ידיעה ובה נתונים על סקר שנערך בבריטניה ובה פייסבוק הגיע למקום החמישי ברשימת הדברים שאי אפשר לחיות בלעדיהם. במקום הראשון הם ציינו את אור השמש ובמקום השני את רשת האינטרנט. מי שתיה מופיעים רק במקום השלישי. האם הבריטים יודעים משהו שאנו לא יודעים?

המפתח להצלחה ברשת – מתן ערך

רשת האינטרנט היא בראש וראשונה רשת תוכן. ללא תכנים מעניינים, אשר מתחדשים כל הזמן לא היינו טורחים להיכנס לרשת מדי יום.

כדי ליצור נאמנות של גולשים אלינו עלינו לתת להם ערך בצורות שונות: בלוג מעניין, סרטוני הדרכה, סמינרים מקוונים, ספרים אלקטרונים, סדרת מסרים חכמים וכיו"ב. ועל כך נכתוב בפעם אחרת.

המפתח הנוסף להצלחה ברשת – שימוש בכלים חינמיים

כפי שתכנים הם חינמיים הרשת מלאה בכלים שימושיים מאד ולרוב חינמיים. חלקם נותן שירותים נוספים תמורת תשלום. כדאי לדעת מה קיים ברשת ובצורה זו נוכל להקטין את ההוצאות של העסק וגם למקסם את היכולות שלנו להפגין נוכחות ולשווק את השירותים והמוצרים שלנו ברשת.

ולדוגמא מס' כלים משמעותיים:

אין לכם עדיין אתר אינטרנט?

מס' גופים התארגנו במיזם משותף כדי לאפשר לעסקים, שאין להם אתר, להקים בקלות יחסית אתר אינטרנט. משרד התמ"ת יחד עם הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, דואר ישראל, חברת גוגל ועוד הקימו יוזמה חדשה בשם "עסקים בישראל צומחים ברשת".

כנסו ל: http://www.asakimonline.co.il ואתם יכולים להקים לעסק שלכם אתר. חשוב כמובן לפני ההקמה להגדיר את מטרת האתר ולאפיין אותו. כמו כן כדאי מאד להכין את התכנים המתאימים לפני כן. אל תשכחו שחשוב להשקיע בכתיבה שיווקית ובאטרקטיבות של האתר ובמיוחד של דף הבית, כי מרבית הגולשים מחליטים במהלך ה- 8 שניות הראשונות האם להמשיך ולגלוש באתר או לעבור הלאה.

במסגרת המיזם תקבלו חבילת הטבות הכוללת דומיין (כתובת אתר), כלים לבניית אתר וחבילת אחסון, תמיכה והדרכה טלפונית. ההטבות הללו ניתנות בחינם בשנה הראשונה. לאחר מכן העלויות השנתיות נמוכות יחסית לשוק וגם ללא התחייבות. והדובדבן בקצפת – 120 כרטיסי ביקור עם כתובת האתר החדשה.

הלינקים ארוכים מדי?

אתם בוודאי יודעים שחלק מן השינויים שהרשתות החברתיות, כמו טוויטר ופייסבוק, יצרו היא את השימוש באמנות הקיצור. חשוב לכתוב בקצרה (לגולשים ובמיוחד הצעירים אין סבלנות לקרוא פרסומים ארוכים…אופס והם כבר עברו לפוסט הבא…). לכן חשוב לכתוב ברשתות חברתיות בקצרה ולהקפיד על כתיבה שבה המסר החשוב יהיה בתחילת הפרסום.

מסתבר שאומנות הקיצור היא לא רק מהיום (היום יש סופרים שכותבים ספרים שאורכם לא עולה על 140 תווים על פי ההגבלה הקיימת בטוויטר). עיתונאי הציב לארנסט המינגווי אתגר לכתוב סיפור ב- 6 מילים. המינגווי כתב סיפור והעיד עליו לאחר מכן שהוא הסיפור הטוב ביותר שכתב. הסיפור הוא For sale: baby shoes, never worn. אכן סיפור מעורר מחשבה…נסו גם אתם ותבדקו האם אתם יכולים ליצור עניין במס' מילים.

גם לינקים יכולים להיות מאד ארוכים. כדי לקצר אותם יש מס' אתרים ש"לוקחים" את הלינק הארוך (לפעמים הוא עלול להתפרס על מס' שורות) והופכים אותו ללינק קצר במיוחד, שלא מעמיס על הפרסום. אנו ממליצים על https://bitly.com/. יתרון משמעותי נוסף שקיים באתר הוא סטטיסטיקות על כל לינק, כשהחשובה מתוכם היא מס' הלחיצות על הלינק.

ריבוע מצחיק עם משמעות

קוד QR הוא תמונה ריבועית בצבעים שחור ולבן או בגוונים אחרים, שניתן לסרוק אותה באמצעות טלפון חכם, אחרי שמצטיידים באפליקציה ייעודית המאפשרת להמיר את הקוד בקישור לדף באינטרנט – לטקסט, לכתובת אתר, לדף פייסבוק, לתמונה, למצגת, לסרטון וידאו ועוד.

האופציות בשימוש בקוד QR הן רבות ומלהיבות. ניתן להוסיף אותו למודעה בעיתון, לברושור, לכרטיס ביקור, לכרטיסי כניסה לאירוע ועוד.

לאחרונה נכנסה טכנולוגיה חדשה של "מציאות רבודה", שמאפשרת באמצעות אפליקציה מתאימה לקודים להתעורר לחיים כבר בזמן הסריקה עצמה.

ישנם מס' רב של אתרים שיוצרים קודים שכאלה.

לדוגמא:

http://www.usabilitytalking.com/.

http:/qrcode.kaywa.com//

 שתפ/י אותנומעוניין לקבל כלים, טיפים והדרכות בחינם לשיפור התנועה של לקוחות לעסק שלך?

הזן שם וכתובת מייל וקבל מידית את המדריך "להרוויח יותר באמצעות שיווק דיגטלי".

אני מבטיח להשתמש בפרטייך רק על מנת ליצור איתך קשר ולתת לך תוכן מעולה!

לעולם לא נעביר את פרטייך הלאה, ניתן להסיר את עצמך בכל עת והרישום אינו מחייב אותך לדבר

 

 

 


אביחי עיצוב ובניית אתרי וורדפרס